Artemida13@inbox.lv

Artemida13@inbox.lv

 Latviski По русский


Par valsti


Malta ir septiņu salu grupa Vidusjūrā. Apdzīvotas ir tikai trīs lielākās salas — Malta, Goco un Komino. Teritorija ir līdzena un akmeņaina ar klinšainu piekrasti.

Malta, atrodoties pašā Vidusjūras centrā, vienmēr ir bijusi civilizāciju saskares vieta, un tās vēsture mērāma tūkstošgadēs. Valsts ir apdzīvota jau kopš aptuveni 5200. gada pirms mūsu ēras, bet salās senāk, pirms tur ieradās feniķieši, pastāvēja arī nozīmīga aizvēsturiska civilizācija. Tieši feniķieši galveno salu nosauca par Malat, kas nozīmē "drošs patvērums". Vēlākos laikos gadsimtiem ilgi salu grupa bija mājvieta Svētā Jāņa ordenim, bet pēc tam piederēja Britu impērijai. Neatkarību Malta ieguva 1964. gadā. Maltas valdību vada tās partijas vadītājs, kura ieguvusi visvairāk balsu Pārstāvju palātā, ko maltiešu valodā dēvē par Kamra tar-Rappreżentanti.

Valsts valoda ir maltiešu valoda. Tā pieder semītu valodu saimei, kurā ir arī arābu valoda. Angļu valoda arī ir atzīta par valsts valodu, un daudzi maltieši runā arī itāļu valodā.

Tūrisms Maltā ir nozīmīga tautsaimniecības nozare, bet strauji attīstās arī pakalpojumu nozare.

Tradicionāli maltiešu ēdieni ir zupas (minestrone jeb dārzeņu zupa ar makaroniem, zivju zupas), makaroni un citi mīklas izstrādājumi. Maltiešu virtuvei ir raksturīgi arī dažādi ēdieni ar pildījumiem. Viens no visiecienītākajiem tradicionālajiem ēdieniem ir Stuffat Tal-Fenek (sautēta truša gaļa).

Kāpēc braukt uz Maltu?!
Tā ir neliela pēc platības, bet ar bagātu vēsturi. Malta izceļas ar daudzveidību, piedāvā dažādu Vidusjūras kultūru apvienojumu. Ko pazīstamu šeit iespējams sastapt ik uz soļa! Kultūras daudzveidība sastopama visur - baroka laika arhitektūras pieminekļos, vietējā virtuvē, kurā apvieno itāļu, angļu, ziemeļāfrikāņu tradīcijas, valodā, kura veidojusies no arābu, itāļu, angļu un franču valodām. Maltiešu senči nākuši no Sicīlijas, Kartāgas, Romas, Arābijas.
Nelielajā salā uzceltas 365 baznīcas, Valletā to ir vairāk kā 30. arī ciematos ir vismaz pa vieni baznīcai. Nelielajā salā uzceltas 365 baznīcas, Valletā to ir vairāk kā 30. arī ciematos ir vismaz pa vieni baznīcai.
Valletu dibinājuši Maltas ordeņa bruņinieki pēc Žana de La Valleta lēmuma. Tā ir baroka šedevrs, iekļauts UNESCO pieminekļu sarakstā. Šaurās pilsētas ieliņas grezno virkne vēstures pieminekļu un mākslas darbu. Baznīcas, pilis, skulptūras nomaina dārzi, parki, kafejnīcas un tirgus laukumi.
Tīrais ūdens vilina daiverus un snorkelētājus no visas pasaules. Labos laik apstākļos redzamība ūdenī sasniedz 30 metrus!
Vīnogu audzēšanas un vīna ražošanas tradīcijas saglabājušās kopš romiešu laikiem.

Plusi
daudzveidīgas un aktīvas atpūtas iespējas
viena no labākajām niršanas vietām Eiropā
daudz aizraujošu apskates objektu
nelieli attālumi.

Mīnusi
dzīva kreisās puses kustība
maz smilšu pludmaļu. Tās atrodas tālu no tūrisma centriem
pavasarī bieži mainīgi laika apstākļi.

Valsts platība:
316 km²
Iedzīvotāju skaits:
410 290
Oficiālā valoda:
maltiešu, angļu
Galvaspilsēta:
Valleta
Valdība
parlamentāra republika
Etniskās grupas
95,3% maltieši, 1,6% briti, 3,1% citi
Neatkarība
no Apvienotās Karalistes 1964. gada 21. septembrī
Republika
1974. gada 13. decembrī
Iestāšanās ES
2004. gada 1. maijā
Laika zona
UTC+1, vasarā UTC+2
Naudas vienība:
Eiro (EUR)

Komentāri (0)  |  2012-05-31 19:26  |  Skatīts: 772x   

Atpakaļ