Artemida13@inbox.lv

Artemida13@inbox.lv

 Latviski По русский


Par valsti


Ģeogrāfiskais stāvoklis
Kuba ir sala, kas atrodas starp Karību jūru un Atlantijas okeānu Ziemeļamerikas Dienvidos. Kubā ir 3 kalnu grēdas. Rietumos – Sierra de los Organos, centrālajā daļā – Sierra del Escambray un Austrumkubas dienvidu reģionā – Sierra Maestra, kur atrodas valsts augstākais punkts – Pico Real del Turquino (1974 m vjl). Valsts garākā upe ir Cauto (250 km).
Kuba tiek saukta par „Karību jūras baseina pērli” – tā ir īsta paradīze tūristiem, kurus vilina tropiskā eksotika, okeāna debeszilie ūdeņi, maigās baltās pludmaļu smiltis un zemūdens pasaules pasakainais skaistums.
Kubas floru veido aptuveni 8 tūkstoši augu sugu, turklāt puse no tām ir sastopama tikai šeit. Kubas nacionālais zieds ir maripoza, tas ir skaists balts zieds ar spēcīgu aromātu. Raksturīgs Kubas ainavas galvenais elements ir karaliskā palma, kas atainota republikas ģerbonī.
Sala pārsteidz ar savu daudzveidību. Šeit ir īsts koloniālās arhitektūras dārgumu krājums. Kas skatāms salas lielākajās pilsētās: Havannā, Trinidā, Santjago – de – Kuba, Sankti – Spiritusā un Kamagevjā.

Ko nozīmē nosaukums – Kuba?
Šī vārda nozīme varētu būt tierra – land (angļu val.) - zeme. Saskaņā ar pieņemtajiem modernās historiogrāfijas principiem, šis vārds ir nācis no aborigēniem – Taino kultūras un pieder pie Arawakan valodas. Otra šī vārda nozīme ir parādījusies nesen un tā ir Cupula – Cupola (a.val.) – Kupols, Velve. Kubas iedzīvotāji nepievērš nekādu uzmanību šīm nozīmēm, viņi ir lepni par viņu nācijas mantojumu novērtējumu.

Muita
Kuba aizliedz ievest narkotikas un jebkādus pornogrāfiskos materiālus. Šaujamieročus drīkst ievest, ja tie ir domāti medībām. Tūristiem ir jāiegādājas pavadzīme ilgstošām precēm, kuras ir nopirktas uz salas. Pavadzīme ir jāuzrāda pēc muitnieka pieprasījuma. Tūristiem ir atļauts ievest valstī personīgās lietas pieņemamā daudzumā. Ir aizliegts izvest no valsts noteikta veida dzīvniekus un augus, gliemežvākus, senlietas, dārgakmeņus un priekšmetus, kas tiek uzskatīti par nacionālo bagātību.

Klimats
Mitrs, tropisks. Siltākais mēnesis jūlijs, kurā temperatūra sasniedz +30°C, bet aukstākais mēnesis ir janvāris: + 21°C. Lietains ir no maija līdz oktobrim un sauss no novembra līdz aprīlim.
Kubā ir tikai divi gadalaiki: ziema (sausā sezona no septembra līdz aprīlim) un vasara (lietus sezona maija līdz augusam). Īpatnēji ir tas, ka Kubā raksturīgs liels mitruma daudzums visa gada laikā.

Medicīniskie pakalpojumi
Visus nepieciešamākos medikamentus ieteicams paņemt līdz pašiem. Pirms brauciena ieteicams aiziet pie ārsta un pārbaudīt savu veselības stāvokli, jo medicīniskie izdevumi ārzemniekiem Kubā ir dārgi. Ieteicams dzert daudz ūdens.

Nacionālā virtuve
Kubas nacionālā virtuvē ir jūtama spāņu, Āfrikas, un Āzijas ietekme. Spāņi salā ieveda dažādus dārzeņus, rīsus, apelsīnus, citronus un liellopus. Mūsdienās ēdienos dominē pārsvarā rīsi, pupiņas, yucca, kukurūza, banāni un cūkgaļa, tāpat liela tropisko augļu dažādība. Tipisks Kubas ēdiens ir ajiaco - gaļas zupa. Liels pieprasījums ir cūkgaļai un teļa gaļai. Zivju ēdienus pārsvarā patērē pilsētās. Vispieprasītākā ir pargo zivs, tāpat arī garneles, vēži un citi jūras veidīgie. Kubas virtuvē ir daudz creole ēdienu - rīsi ar vistas gaļu un romeritos.

Kultūra
Ļoti liela loma iedzīvotāju sadzīvē ir mūzikai, muzicēšanai un dejai visur – ielās, restorānos, bāros, autobusos, pludmalēs. Kubieši dzied un spēlē paši. Lielākais gandarījums mūziķiem, ja klausītāji dejo. Ja neviens nedejo, tas nozīmē, ka publikai muzikanti nepatīk. Izņēmums ir trova -romantiskās balādes. Katrā lielākā pilsētā ir Casa de la Trova jeb "trovas māja". Dažādo mūzikas stilu pamats ir son (no spāņu valodas - “skaņa”), kas parādījusies 19. gadsimta beigās kalnos Kubas austrumos — netālu no Santjago de Kuba pilsētas. No son, kas saplūda ar citiem latīņamerikāņu ritmiem, radusies salsa, kas ir viena no populārākajām dejām pasaulē.

Svētki
Februāra nogalē vai marta sākumā svin Havanas karnevālu ar savām vērienīgajām un krāšņajām parādēm piektdienu, sestdienu un svētdienu vakaros. Februāra pirmajās divās nedēļās notiek festivāls Jornadas de la Cultura Camagneyana, bet Havanas Starptautiskais džeza festivāls, kas notiek februārī katru otro gadu. Aprīlī notiek Semana de la Cultura, kas tiek svinēts Barakoas pilsētā, tai pašā laikā Elektroakustiskais mūzikas festivāls, kas tiek svinēts Varadeao pilsētā. Maija pirmā nedēļā svin Romeria de Mayo Holguinā. Jūnija beigās Trinidadā notiek Fiestas Sanjuaneras. San Diego bungu karnevāls tiek svinēts jūlija pēdējās divās nedēļās un augusta pirmajā nedēļā, kas sakrīt ar 26. jūlija brīvdienām - tiek svinēts cukura ražas novākšanas laiks.

1. janvāris – Jaunais gads.
1. – 2. janvāris – Atbrīvošanas diena (kubiešu revolūcijas uzvara 1959. gads).
4. februāris – Greipfrūtu savākšanas svētki.
28. februāris – starptautiskais Kubas cigāru festivāls.
1. maijs – Starptautiskā darbaļaužu solidaritātes diena, Darba diena.
3. jūnijs – Gaismas festivāls. (deju un uguns šovs).
25 – 27. jūlijs Nacionālā sacelšanās diena.
10. oktobris – Neatkarības kauju un spāņu kundzības uzsākšanas gadadiena, Kubiešu kultūras diena.
25. decembris – Ziemassvētki.

Fakti
Kopš komunistu nākšana pie varas, Kubā daudz kas ir izmainījies. Tomēr neskatoties uz ASV milzīgajiem centieniem, saule turpina apspīdēt Kubu. Kuba ir Karību salu pārsteidzošākā un vismazāk komercializētā sala. Salas politiskā izolācija ir to pasargājusi no tūristu tūkstošiem, tāpēc vietējo iedzīvotāju attieksme pret tiem ir patiesi sirsnīga. Amerikāņu tūrisma industrijas invāzija Kubā tagad ir tikai laika jautājums. Nav nekādu šaubu, ka, grūs komunisma režīms un tiks atjaunoti lidojumi no Amerikas uz Kubu, šeit būs miljoni amerikāņu tūristu. Šis ir brīdis, kad varat skatīt tūristu un komercijas neskarto Kubu!

Kāda ir Kuba
Kuba ir liela un šaura sala. Tā atgādina aligatoru. Kuba ir liela un šaura sala – 1200 km garums, 210 km salas platākā daļa, 32 km – šaurākā. Kuba ir sadalīta 4 provincēs. Kubai ir sava pašvaldība – The Isle of Youth. Valsts organizē un kontrolē tās ekonomiku, politiku kā arī 169 municipalitātes pārvaldes aktivitātes. Provinču galvaspilsētas – Satiago de Cuba, Holguin, Guantanamo, Bayamo, las Tunas, Camaguey, Ciego de Avila, Sancti-Spiritus, Santa Clara, Cienfuegos, Matanzas, Pinar del Rio un Havana.

Kādi ir kubieši
Kubā ir 11 miljoni iedzīvotāji, galvenokārt metesi. Karību jūras baseinā Kuba var lepoties ar augstu iedzīvotāju izglītības līmeni, kā arī attīstītu kultūru. Pēdējo gadu laikā galvenās attīstības jomas ir viesnīcu bizness/tūrisms un cukurniedru audzēšanas un pārstrāde. Ražots tiek rums, cigāri un kafija, kas ir iecienīti visā pasaulē. Ir rajoni, kuri ir bagāti ar dažādiem derīgiem izrakteņiem un naftu, un ir rajoni, kuri ir bagātīgi ar tropu augļu ražām. Pašlaik liela uzmanība tiek veltīta izglītības un veselības iestādēm un to attīstībai.
Kubas iedzīvotāji ir draudzīgi, jautri ar labu humora izjūtu. Loti strādīgi, kā rezultātā aug valsts ekonomiskā attīstība.

Kad labāk braukt?
Kubā vienmēr ir labs laiks. Lietaināka sezona ir no maija līdz oktobrim, bet no decembra līdz aprīlim ir tūristu sezona, kad Kubā salīdzinājumā ar citiem mēnešiem gada laikā ir lielāks daudzums ar kanādiešiem un eiropiešiem, kas izbauda dienvidu sauli. Ziemassvētki, Lieldienas un periods ap 25.-27. jūniju ir ari diezgan pieprasīts, 26.jūnijā kubieši svin savu revolūcijas gadadienu.
Februāra nogalē vai marta sākumā Kubā svin Havanas karnevālu (Havana Carnival), kas slavens ar savām vērienīgajām un krāšņajām parādēm no Capitolio līdz Malecón piektdienu, sestdienu un svētdienu vakaros. Festivāls Jornadas de la Cultura Camagneyana notiek februāra pirmajās divās nedēļās, bet Havanas Starptautiskais džeza festivāls (Havana International Jazz Festival), kas notiek februārī katru otro gadu. Aprīlī notiek Semana de la Cultura, kas tiek svinēts Baracoa pilsētā, tai pašā laikā elektroakustiskais mūzikas festivāls (Electroacoustic Music Festiva), kas tiek svinēts Varadeao pilsētā. Maija pirmā nedēļā svin Romer?a de Mayo Holguinā. Jūnija beigās Trinidadā notiek Fiestas Sanjuaneras. Karnevāls tiek svinēts San Diego jūlija pēdējās divās nedēļās un augusta pirmajā nedēļā , kas sakrīt ar 26.jūlija brīvdienām. Karnevālā tiek svinēts cukura ražas novākšanas laiks. Šajos svētkos 10 dienas par galveno talismanu visā valstī kļūst bungas, tās tiek apbrīnotas un izmantotas visa festivāla garumā. Festival of Caribbean Culture, Havana Festival of Contemporary Music, Semana de la Cultura Trinitaria, International Festival of Latin American Film – šie un vēl citi svētki tiek svinēti Kubā.

Vietas, kuras ir vērts apskatīt
Havana – Kubas galvaspilsēta, lielāka Karību salu pilsēta un Kubas centrs. Neskatoties uz Kubas nemierīgo vēsturi, Havana nav daudz cietusi karu un revolūciju dēļ. Havanā ir īpaša un dīvaina sajūta, ko rada aplupusī koloniālā arhitektūra un vecas 50. un 60. gadu amerikāņu mašīnas uz ielām. Kabarē „Tropicana” Havanā pasaules slavens kabarē, kas izveidots 1939. gadā.
Cigāru un ruma rūpnīcas – visā pasaulē Kuba ir slavena ar saviem izcilajiem cigāriem un rumu.

Kāpēc braukt uz Kubu?
330 saulainas dienas gadā;
20 km garas pludmales Varadero, kuras ir atzītas par vienām no labākajām pludmalēm pasaulē;
Arhipelāgs, kas satāv no 4000 salām;
Havana – viena no skaistākajām koloniālajām pilsētām pasaulē;
Interesants šovs – Tropicana;
Iespēja nogaršot īstu rumu un nobaudīt slavenos Kubas cigārus;
UNESCO kultūras mantojuma pieminekļi!
Izmitināšanas iespējas

Kubā var izmitināties viesnīcās, mājās, kas legāli izīrē istabas, vai arī mājā, kas to dara nelegāli. Kubas varas orgāni pirms iebraukšanas valstī pieprasa viesnīcas kvīti. Kubā ir arī mītņu tīkls, kas ļauj atbraucējiem izmitināties privātajās mājukt ar laivām.Dažas no vietām, ko ir vērts apmeklēt ir Guama, Bagātību lagūna, krokodilu ferma un Giron pludmales muzejs.

De la Juventud sala pazīstama arī kā Tūkstoš nosaukumu sala. Tulkojumā - Jaunības sala. No apskates objektiem vērts apmeklēt Punta Frances nacionālo jūras parku, Bibijagua pludmali, San Felipe - indiāņu dabas rezervātu, vērts apskatīt iezemiešu piktogrāfijas Punta del Este alās, El Colony vai arī vēsturiskas vietas, tādas kā El Abra rančo Presidio Modelo.

Key Largo del Sur - gara un šaura saliņa, kas ir daļa no Canarreos arhipelāga. Uz salas var nirt ar akvalangu, zvejot, burāt vai arī apbraukt apkārt salai. Uz salas atrodas daudz mājīgu viesnīcu un villu.

Cienfuegos ir Kubas visskaistākais 19.gs arhitektūras eksponāts. Starp nozīmīgākajām celtnēm ir katedrāle, Tomas Terry teātris un Ferrer pils, tā pat arī Jūras vēstures muzejs un Provinces muzejs u.c.

Sancti Spiritus ir viena no Kubas pilsētām, kur daba ir viens no galvenajiem faktoriem. Pilsēta atrodas salas centrā blakus Zaza ezeram, tabakas audzētājiem un kalnainam apvidum. Tilts pāri Yayabo upei ir pilsētas simbols. Pilsētā ir arī skaistas savrupmājas un Mayo Parochial baznīca.

Trinidad de Cuba dibināta 1515.gadā. Šeit ir daudz vietu, ko tūristi var apskatīt: Mayor laukums un baznīca, muzeji, Amatnieka laukums (Plaza de los Artesanos), Santa Ana laukums.

Villa Clara atrodas salas centrā. Ilgu laiku ir bijis tūristu centrs, galvenokārt Ernesto Guevara memoriāla dēļ. Tūristu intereses objekti ir pludmales, sauszemes un ūdens fauna un flora. Var arī nirt ar akvalangu.

Jardines del Rey atrodas Ciego de Avila provinces ziemeļos un ir daļa no Sabana - Camaguey salām. Galvenais tūristu piesaistes objekts ir lielā putnu dažādība (pāri 200 sugas).

Camagüey ir lielākā Kubas province. Vēsturiskais centrs ir lielākais Kubā. Tā asimetriskais izvietojums atgādina zirnekļa tīklu. Pilsētā ir ļoti labi saglabājusies koloniālā arhitektūra.

Santa Lucia de Cuba attēlo saules, smilšu un caurspīdīga ūdens kombināciju. Lielais, dabiskais 21 km garš baseins, kam apkārt ir plašs un nepārtraukts koraļļu rifs, ļoti piemērots niršanai ar akvalangiem un citiem ūdens sporta veidiem.

Holguin pazīstama arī kā parku pilsēta. Ziemeļu piekrastē ir 41 pludmale, starp tām Guardalavaca un playa Emerald - pludmales, kas ir ieguvušas ārzemju iebraucēju atzinību.

Granma - vispievilcīgākās vietas ir Turquino un Desembarco de Granma dabas parki.

Santiago de Cuba pilsētā ir 15 muzeju un daudz citu interesantu un apskates vērtu objektu.

Baracoa tūristi var apmeklēt Alexander de thembold nacionālo parku, Paso de los Alemanes, Yumuri upes līci, Boma un Mata līčus u.c.

Komentāri (0)  |  2012-05-31 19:14  |  Skatīts: 744x   

Atpakaļ