Artemida13@inbox.lv

Artemida13@inbox.lv

 Latviski По русский


Par valsti


Ģeogrāfiskais stāvoklis: Indonēzija atrodas dienvidaustrumu Āzijā. Tas ir arhipelāgs starp Indijas un Kluso okeānu, kas sastāv vairāk nekā no 17,000 salām (6,000 apdzīvotas).
Teritorija - pārsvarā piekrastes zemienes, lielāku salu vidienē ir kalni. Vārds Indonēzija ir cēlies no vārdiem “indos nesos”, kas nozīmē salas blakus Indijai. Indonēzija ir lielākais arhipelāgs pasaulē.
Platība: 1,919,440 km2
Iedzīvotāju skaits: 234,893,453
Valsts iekārta: Republika

Galvaspilsēta: Džakarta
Lielākās pilsētas: Surabaya (2.5 milj.), Bandung (2 milj.), Medan (1.7 milj.), Semarang.

Oficiālā valoda: Indonēzijā ir apmēram 583 valodu un vietējo dialektu. Bahasa Indonesia ir oficiālā valoda. Visās tūrisma vietās angļu valoda ir visvairāk runātā. Tā pat franču un vācu valodas var būt saprastas lielākās pilsētās.

Reliģija: Islāms 88%, protestantisms 5%, katolicisms 3%, hindu 2%, budda 1%

Klimats: Tropisks, karsts, mitrs, vairāk mērens augstienēs. Indonēzijā nav ne ziemu, ne vasaru. Ir raksturīgas sausas un mitras sezonas. Austrumu musons, no jūnija līdz septembrim, atnes sauso sezonu kamēr rietumu musons, no decembra līdz martam, atnes lietu. Stiprākās lietusgāzes ir decembrī un janvārī.

Spriegums tīklā: 127/230 vati.
Naudas vienība: Rūpija
Kredītkartes: Visa, MasterCard. Kredītkartes pieņem tikai lielākajās viesnīcās, restorānos un tūrisma aģentūrās.

Bankas: Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai (8:00 - 14:30). Banku filiāles, kuras atrodas viesnīcās, strādā ilgāk. Džakartā ir dažas internacionālas bankas, bet naudu var arī apmainīt viesnīcās un vietās, kur tas ir atļauts. ASV dolārs ir vislabprātāk pieņemamā valūta.

Dzeramnauda: Indonēzijā dzeramnaudas došana nav ierasta lieta, tomēr par īpašu servisu tiek gaidīts neliels atalgojums. Lielākās viesnīcas pievieno rēķinam 10% nodokli. Ja rēķinā nav iekļauta dzeramnauda, tad var samaksāt 5 līdz 10% lielu dzeramnaudu, ja serviss ir apmierinošs.

Izmaksas: Džakarta salīdzinājumā ar pārējām pilsētām ir visdārgākā. Ēdienu izmaksas: lēts ēdiens varētu izmaksāt 0.25 – 2 ASV dolārus, vidējas klases 2 – 5 ASV dolārus un augstas klases ēdiens - sākot no 5 ASV dolāriem.

Veikali: Lielākās Indonēzijas pilsētās ir lielveikali, iepirkumu kompleksi, universālveikali, kur ir fiksēta cena. Veikali parasti ir atvērti visu nedēļu , ieskaitot arī svētdienu. Veikalu darba laiks ir no 9:00 līdz 21:00, mazākās pilsētās veikali var būt aizvērti no 13:00 līdz 17:00.

Muita: Ir atļauts ievest 2 litrus alkoholiska dzēriena, 200 cigaretes vai 50 cigārus, vai 100g tabakas un smaržas pieaugušam cilvēkam normas robežās. Mašīnas, fotoaparatūra, rakstāmmašīnas un magnetofoni ir jādeklarē uz robežas. Ir aizliegts ievest televizorus, radio, narkotikas, ieročus, munīciju, ķīniešu medikamentus. Nav nekādu ierobežojumu ārzemju valūtas ievešanā un izvešanā, tomēr ir aizliegts izvest vai ievest vairāk nekā 50 000 rūpijas.
Pase: Iebraucot valstī, pases beigu termiņam ir jābūt ne mazākam par 6 mēnešiem.

Nacionālā virtuve: Pamatprodukts Indonēzijas virtuvē ir rīsi. Indonēzijas iedzīvotāji uzturā daudz lieto zivis un jūras produktu – piemēram vēžus, austeres, garneles, kalmārus, krabjus u.c. Kokosriekstus var lieto visur, un bez tam, ka to lieto cepšanas eļļas pagatavošanai, kokosrieksta pienu lieto daudzu ēdienu pagatavošanai.
Garšvielas un asie čili pipari ir lietoti gandrīz visu ēdienu pagatavošanā, dažās vietās tos lieto īpaši daudz (piemēram, rietumu Sumatrā un ziemeļu Sulavezi). Katrai provincei vai katram apgabalam ir sava nacionālā virtuve, kas atšķiras ar ēdienu pagatavošanas veidu un sastāvdaļām. J
avas virtuve varētu būt baudāmāka lielākai cilvēku daļai. Tā sastāv no dārzeņiem, sojas pupām, liellopu gaļas, vistas u.c.
Visu gadu ir pieejama liela tropu un subtropu dārzeņu dažādība. Tādi augļi kā mango un arbūzs ir sezonāli, taču lielākā daļa augļu ir pieejami visu gadu (banāni, āboli, papaja, ananāsi, apelsīni). Daudz ir tējas un kafijas plantāciju. Bali tiek ražots “brem” - rīsu vīns. Toraja ražo “tuak”, kas ir pazīstams arī ziemeļsumatrā un citos apvidos. Indonēzijas virtuvē ir tik daudz dažādu ēdienu, ka vislabāk, ja nogaršo katram reģionam specifisko. Tomēr vispopulārākie ēdieni ir “sate” (grilēta gaļa), “gado – gado” (dārzeņu salāti ar zemesriekstu mērci ), “nasi goreng” (cepti rīsi), “bakmi goreng” (ceptas nūdeles).

Izmitināšanas iespējas: Indonēzija piedāvā plašas izmitināšanas iespējas. Dažādas viesnīcas, kūrortvietas u.c.

Transports: Indonēzijas galvenie ceļi ir diezgan labā stavoklī. Var ceļot ar autobusiem, kas iedalās trīs veidos – ekonomiskajos, ekspress autobusos un luksus autobusos ar gaisa kondicionētāju. Indonēzijas vilcieni ir lēti un lēni vai arī ērti un dārgi. Ir ieteicams vilciena biļeti nopirkt jau dienu iepriekš. Mašīnas, motociklus un divriteņus var noīrēt lielākajās pilsētās un tūristu centros. Starp dažām salām iet prāmji. Vietējais transports – bemo (pikaps ar sēdekļu rindu katrā pusē), opelet (minibusi), bajaj (auto rikša), becak (divriteņa rikšas), dokar (zirga vilkti rati), daudzi no šiem transporta līdzekļiem ir ļoti lēti. Daudzās pilsētās ir taksometri, bet jau iepriekš ir jāvienojas par cenu.

Vēsture: Indonēzijas izvietojums ir ietekmējis politisko un ekonomisko salu vēsturi. Indonēzija pakļāvās Indijas ietekmei pēc pakāpeniskas indiešu tirgotāju ieplūšanas 1.gs p.m.ē., kad varenās Hindu un Buddas impērijas sāka parādīties. 13.gs austrumu Javā radās Majapahit Hindu impērija, kas apvienoja visu, kas mūsdienās ir Indonēzija un daļu no Malaizijas pussalas, un valdīja 2 gs.
1292.gadā Marco Polo bija viens no pirmajiem (dokumentētajiem) eiropiešiem, kas spēra savu kāju uz salām. Pēc neilga laika garšvielu meklējumos ieradās portugāļi. 1509.gadā portugāļu tirdzniecības vietas bija nostiprinājušās stratēģiskā komerciālajā Malacca centrā Malaizijas pussalā, no kurienes viņi sāka kontrolēt tirdzniecības ceļus.
16.gs Indonēzijā ieradās holandieši. Viņi paplašināja savu kontroli pār visu apgabalu 17.gs., 18.gs. 1945.gada 11.augustā Sukarno (1901 – 1970 ) pasludināja Indonēzijas neatkarību no Holandes un kļuva par Indonēzijas Republikas prezidentu. Holandieši Indonēzijas suverenitāti atzina četrus gadus vēlāk.

Apskates objekti: Indonēzija ir lielākais arhipelāgs pasaulē. Tas ir viens no pasaulē vulkāniskākajiem un seismiski aktīvākajiem reģioniem. No vairāk nekā 400 Indonēzijas vulkāniem, par aktīviem tiek uzskatīti 128.

Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā ir daudz apskates vērtu vietu. “Monas” – valsts piemineklis. Pieminekļa pamatā atrodas vēstures muzejs un halle meditācijai. Pēc pieprasījuma tūristi var arī uzbraukt ar liftu līdz pieminekļa pašai augšai un ieraudzīt pilsētu no putna lidojuma.
Parlamenta ēka – tūristi to var apmeklēt tikai ar speciālu atļauju un tad kad nenotiek sēdes. Satria Mandala muzejs – centrālais bruņoto spēku muzejs, attēlo Indonēzijas bruņoto spēku attīstību. Orhideju dārzi – daži no dārziem ir atvērti arī plašākai publikai.

Vispazīstamākie no tiem atrodas Slipi un Taman Mini. Condet – ciemats dienvidu daļas Džakartā, tas ir aizsargāts tā vecā lauku dzīves stila dēļ. Ragunan zooloģiskais dārzsDžakartas zooloģiskais dārzs atrodas Ragunan piepilsētā. Centrālais muzejs – izveidots 1778.gadā. Muzejs piedāvā vēsturisku, aizvēsturisku, arheoloģisku un etnogrāfisku Indonēzijas skatījumu. Šis parks ir pazīstams arī kā Ziloņa ēka (uz muzeja priekšējā mauriņa ir novietots akmens zilonis, ko 1871.gadā uzdāvināja Taizemes karalis Chulalongkorn). Indonēzijas miniatūru parks – plašs parks, lai ieraudzītu Indonēzijas arhipelāga dažādību. Tas attēlo Indonēzijas 27 provinces un to ievērojamās īpašības. Parkā ir savs orhideju dārzs, kurā ir simtiem Indonēzijas orhideju šķirnes. Tā pat parkā atrodas putnu parks, faunas muzejs un atpūtas laukums ar baseinu un restorāniem. Portugāļu baznīca – atrodas Džakartas centra rajonā. Lai arī diezgan vienkārša no ārpuses, tās iekšiene ir diezgan iespaidīga ar baznīcas baroka stila kanceli un orgānu. Jaya Ancol – Džakartas lielākais un visiecienītākais atpūtas parks.

 


Bali apskates vietas: Denpasar – Bali galvaspilsēta. Tajā ir daudz tempļu, ko sauc par ”Pura”. Viens no tiem ir muzejs, ko sauc par Pura Jagatnatha, kas ir veltīts augstākajam dievam. Sanur - Sanur pludmale ir jau sen iecienīta atpūtas vieta. Pilsēta piedāvā daudz labu viesnīcu, restorānu, veikalu un citas labas iespējas. Pludmalē var nodarboties ar dažādiem sporta veidiem. Kuta – Jauniešu iecienīta kūrortvieta. Pludmale ir piemērota sērfošanai, tomēr straume šo vietu padara bīstamu peldēšanai. Pilsēta ir pārpildīta ar restorāniem, veikaliem, diskotēkām un citām iespējām, ko tūristi var izmantot. Nusa Dua – tūristu kūrortpilsēta. Šeit atrodas dažas no visskaistākajām un greznākajām viesnīcām. Kūrorts ir pazīstams pēc tā baltajām pludmalēm un skaidrā ūdens. Visērtāk nokļūt līdz kūrortam ir ar taksi. Batuan – vecs un slavens mākslas centrs. Celuk – uz ziemeļaustrumiem no Denpasar. Ciemats ir slavens ar tā sudraba un zelta rotaslietu izstrādājumiem dažādos stilos. Mas – kokgriezēju ciems. Daudzi no Bali vecajiem meistariem joprojām dzīvo šeit. Mākslas galerijās var apskatīt dažus no to labākajiem darbiem.

Goa Gojah – attiecas uz 11.gs un ir uzskatīts, ka tika uzcelta kā klosteris. Tampak Siring – Pura Tirta Empul templis ir celts ap svēto avotu. Vairāk nekā 1000 gadu vecais templis un tā divas peldēšanas vietas avota ūdens dziedniecikā spēka dēļ, tiek lietotas labai veselībai un labklājībai. Bangli – atrodas otrais lielākais Bali templis.
Maluku apskates vietas: Ambon – Maluku galvaspilsēta. Šajā pilsētā ir daudz kultūrvēsturisku vietu. Starp tām ir vecu fortu paliekas, Siwa Lima muzejs ar vietējo mākslas priekšmetu kolekciju u.c. Cerom sala – Viena no lielākajām Maluku salām. Šeit ir ļoti skaistas pludmales, eksotiska daba.

Riau galvaspilsētā Pekanbaru dažādas ēkas celtas šī apgabala stilā. Starp tām ir Balai sang Merdu, Balai Adat un Taman Budaya Riau vai Riau kultūras parks. Siak Sultāna parks – mauru stilā celta sultāna pils, tagad tas ir muzejs, kurā ir sultāna piederumi un citi interesanti un vēsturiski priekšmeti. Kerumutan dabas rezervāts – 120 000 hektāru liels. Batam sala – ļoti stratēģīska sala Indonēzijā. Tā atrodas tuvu Singapūrai, un ir ne tikai industriāls centrs, bet arī tūrisma un tirdzniecības centrs. Uz salas atrodas dažādas viesnīcas, golfa laukumi, tā pat var nodarboties ar dažādiem ūdens sporta veidiem.
Pludmales - Riau ir daudz gleznainas pludmales un niršanas vietu, starp tām Trikora uz Bintan salas un Pasir Panjang uz Rupat sala. Labas pludmales var atrast arī uz Terkulai un Soreh salām.
Jūras dārzi - jūras dārzus ar skaistiem koraļļiem un zivīm var atrast gar Mapor, Abang, Pompong, Balang un Tanjung Berkait salām.

Bengkulu: Bung Karno rezidences piemiņas vieta – kamēr Bung Karno, pirmais Indonēzijas prezidents tika izolēts Bengkulu, dažas no viņa personīgajām lietām kā divritenis, grāmatas, un uniforma ir labi saglabājušās šajā ēkā. Panjang un Nala pludmale – balta, skaidra pludmale, kuru ir grūti atrast citās Indonēzijas pludmalēs. Te var sauļoties un veikt dažādus ūdens sporta veidus. Pludmalē var spēlēt arī tenisu, te atrodas restorāni, viesnīcas u.c. Marlborough forts – britu koloniālais mantojums, atrodas Bengkulu galvenajā ielā. Tas bija otrais stiprākais Britu forts austrumos. Dendam Tak Sudah ezers – ezers ir ieskauts kalnainā apvidū. Šajā ezerā var makšķērēt, braukt ar kanoe laivām un veikt citus ūdens sporta veidus. Bukit Kaba – vulkānisks krāteris, atrodas 109 km attālumā no Bengkulu.

Aceh galvaspilsēta ir Banda Aceh. Gubernatora rezidenci uzcēla holandieši 1880.gadā vietā, kur kādreiz atradās sultana pils. Šī ēka ir pazīstama kā slavena vēsturiska vieta ar unikālu arhitektūru. Diemžēl ieeja tūristiem ir aizliegta. Baiturrahman lielā mošeja – viena no unikālajiem vēstures pieminekļiem pilsētā. Negeri muzejs – muzejā ir izstādītas daudz dažādas senlietas. Starp senlietām ir liels pulkstenis, kas bija dāvana no Ķīnas imperatora. Pulksteni atveda uz Acehu admirālis Cheng Ho 1414.gadā.
Pludmales - vispopulārākās pludmales ir Gapang un Iboih pludmales Sabang(ā). Visās pludmalēs ir baltas smiltis un skaidrs ūdens. Takengon – pilsēta Aceh centrālajā daļā. Pilsētas galvenā iezīme ir tās Laut Tawar ezers, kur var nodarboties ar dažādiem ūdens sporta veidiem. Nacionālais parks – Gunung Leuser nacionālais parks laikam ir vissavvaļīgākais Indonēzijā. Tas atrodas Aceh dienvidaustrumos. Parka Krueng Alas upe ir piemērota braukšanai ar plostiem.

Lampung galvaspilsētā Bandar Lampung ir daži interesanti un apskates vērti objekti, piemēram, Karatau izvirduma muzejs un piemineklis. Vērts noskatīties vai arī pašam piedalīties tepiķu aušanas procesā. Lampung muzejs – tajā ir arheoloģiskās un etnogrāfiskās kolekcijas, ķīniešu keramikas, tradicionālie mūzikas instrumenti u.c. Way Kambas rezervāts un Way Wako upe – atrodas 2 stundu braucienā no Bandar Lampung. Way Kambas austrumu krasts ir labākā vieta,lai novērotu savvaļas Sumatras ziloņus, tīģerus un daudzas putnu sugas. Ziloņu mācību centrs – ziloņu apmācība ir internacionāls projekts. Apmācības mērķis ir padarīt derīgus cilvēkiem noķertos ziloņus. Tūristi var apskatīt centru un pavizināties ar ziloni.

Centrālās Kalimantānas gavaspilsētas Palangkaraya nosaukums tulkojumā nozīmē svētais trauks. Palangkaraya muzejā atrodas dažādi kultūrvēsturiski priekšmeti. Kualakapuas – labi pazīstama un iecienīta tūristu vieta ir Telo sala, zvejnieku ciems un osta. Sampit – lielākā kokmateriālu osta kā Kalimantānā tā arī visā Indonēzijā. Iecienīta ir Pandaran pludmale. Pembuangan Hulu ir dabisks mežs, kurā atrodas dažas retas un skaistas orhideju šķirnes.

Dienvidaustrumu Sulavezi galvaspilsētā Kendari var apmeklēt rokdarbu centru un rokdarbu izstādes centru. Moramo ūdenskritums – ūdenskritumā ir 7 terases, katrā no tām ir dabisks baseins. Moramo līcis – balto smilšu pludmalēs var nodarboties ar dažādiem ūdens sporta veidiem. Nirwana pludmale un Bone Oge – pludmale ir piemērota peldēšanai un dažādiem ūdens sporta veidiem. Tāpat iecienīta ir arī makšķerēšana.

Komentāri (0)  |  2012-05-31 19:10  |  Skatīts: 653x   

Atpakaļ