Artemida13@inbox.lv

Artemida13@inbox.lv

 Latviski По русский


Par valsti


Ģeogrāfiskais stāvoklis: AAE-valsts, kura atrodas Dienvid-Rietumu Āzijā, Ziemeļ-Austrumu Arāvijas pussalā pie Persijas krastiem, Omānas līcī. Teritorija-84 tūkst. kv.km. Vietējo upju nav. Teritorijas lielāko daļu aizņem smilšu tuksneši, vietumis oāzes ar detaļpalmām, akācijām. Krasta linijā (aptuveni 750km) izveidotas lieliskas smilšu pludmales.


Iedzīvotāji: 1,4 milj. pamatā arābi. Vietējie iedzīvotaji sastāda 300 tūkst., pārējie - ieceļotāji no Pakistānas, Indijas, Irānas, Jemenas un no citām valstīm. Lielākās pilsētas - Abu-Dabi, Dubai, Šardža.

Valsts galvaspilsēta: Abu-Dabi - emirātu administrativais centrs un prezidenta rezidence. Lielākais emirāts, platība - 67 tūkst. kv. km un iedzīvotāji - aptuveni 900 tūkst. cilvēku. Emirātu tirdzniecības un tūrisma galvaspilsēta skaitās Dubai.

Valoda: arābu plaši izplatīta angļu, farsi un urdu. Vairums veikalu un viesnīcu īpašnieki un apkalpojošais personāls, runā angliski, kā arī telefona sakaru operatori.

Reliģija: Islams - AAE valsts reliģija. Atļautas arī citas reliģijas. Ramadans - gavēnu mēnesis, kura laikā musulmaniem aizliegts ēst, dzert un smēķēt dienas laikā. Valsts visiem šajā laikā ieteicams atturēties no smēķēšanas un jebkuru alkoholisko dzērienu lietošanas sabiedriskajās vietās. Valstī aizliegtas jebkuras azarta spēles.

!!!Alkohola lietošana sabiedriskajās vietās un uzturēšanās uz ielas stiprā alkohola reibuma stavoklī, nozīmē to, ka Jūs varat tikts deportēts no valsts vai arī saukts pie kriminālatbildības.!!!

Naudas vienība: naudas vienība - dirhams. Vienā dirhamā - 100 filsu. Apgrozībā - monētas ar nominātvērtību 5,10,25 fili un 1 dirhams; banknotes - 5,10,50,100,200 un 500 dirhami (1$=3,65 dirhami). Nacionālās un ārzemju valūtas ievešana un izvešana bez ierobežojumiem. AAE bez sarežģījumiem veiksiet norēķinus dolāros, bet preču apmaksa vietējā valūtā savas priekšrocības, kuras izpaužas šādi: norēķinoties maksāsiet dažus procentus mazāk. Ņemiet vērā to, ka norēķinoties valūtā, var rasties grūtības, ja tās satur Izraēlas banku atzīmes. Vairums viesnīcu, tirdzniecības centru un lielveikalu pieņem American Express, Master Card, Visa, Dinners Club kredītkartes.

Muitas kontrole: Atļauts ievest līdz 1000 cigaretēm, 200 cigāriem vai 1kg tabakas, bet vairums gadījumos AAE preces lētākās. Nemusulmaņu ticības personas drīkst vest 2 litrus stiprā dzēriena un 2 litrus vīna personīgai lietošānai. Videokasetes var tikt pieprasītas pārbaudei. Nelegālā narkotikas un ieroču ievešana draud ar bargu sodu.

Klimats: Valsts ar sausu tropisko klimatu. Lietus līst reti, pamatā ziemas periodā. Kā likums, lietainās dienas nepārsniedz 7-10 gadā. Atkarīgi no diennakts laika un sezonas temperatūra svārstās no 10-48C. Vidējā temperatūra janvarī +24C, jūlijā +41C. Labākā sezona no oktobra līdz maijam, kad saulainās, siltās dienas nomaina vēsais vakarvējš.

Elektrība: spriegums tīklā 220/240 volti. Dakšiņa, trejzaru dakšiņa, lietojot standarta divzaru nepieciešams adapteris, tās cena 3 dirhami, jebkurā lielveikalā nopērkama.

Telefona sakari, telefoni – automāti: zvanot no ielas automāta, zvans maksās no 30 līdz 60 filsiem, ar zvaniem mobilā telefona griezties pie administratora. Maksa par zvanu pēc koda nemainās, šis variants eksiste ne visās viesnīcās. Ātrā palīdzība, policija, ugunsdzēsēji – 999, izziņas – 180, telegrammas pa telefonu – 130.

Komentāri (0)  |  2012-05-31 18:55  |  Skatīts: 640x   

Atpakaļ