Kipra - tā ir Vidusjūras pērle, kas piesaista tūkstošus tūristu gan ar savu desmittūkstošu gadus veco vēsturi, gan ar savu unikālo klimatu, pateicoties kuram, atpūta Kiprā ir iespējama praktiski visu cauru gadu. Šeit katrs varēs sev atrast nodarbošanos sirdij - no diskotēkām Aija- Napos līdz ievērojamām vietām Pafosā.
Daudzas ģimenes, lai atpūstos ar bērniem, izvēlas atpūtu Kiprā. To veicina neilgais trīs stundu pārlidojums, viesnīcas ar atlaidēm bērniem, bērnu baseini un akvaparki, un, protams, laipnā vietējo iedzīvotāju attieksme pret bērniem. Atpūtu ar bērniem īpaši iesakām pavasarī un rudenī.
Kipras ievērojamākās vietas saistītas ar antīkajiem dieviem, bībeles stāstiem un dramatisko salas vēsturi. Kipras otrs nosaukums ir "Afrodītes sala", tieši šeit mīlestības un skaistuma dieviete piedzima no jūras putām un nodevās mīlestības mierinājumam. Daudzas ievērojamākās vietas uz salas ir saistītas ar viņas vārdu un sengrieķu mitoloģiju. Kristietība atstāja milzīgu ietekmi uz Kipru, uz salas ir daudz pareizticīgo baznīcu un klosteru. Pats ievērojamākais no tiem ir Kikkosa klosteris, kuram pieder viena no trim Svētās Dievmātes Marijas svēbildēm, kas rakstītas ar Svētā Lūkasa roku un kas ir saglabājušās līdz mūsdienām.
Kipras pludmales tiek uzskatītas par vienām no tīrākajām pasaulē, katru gadu saņemot no Eiropas Komisijas par apkārtējo vidi "Zilo karogu" par tīrību, aprīkojumu un apkalpošanu. Zemūdens niršana Kiprā ir pieejama gan iesācējiem, gan profesionāļiem. Lai arī Jūs nekad neesat niruši, šeit Jūs variet pēc instruktāžas izdarīt savu pirmo zemūdens ieniršanu. Profesionāļiem zemūdens niršana pirmām kārtām ir interesanta ar "rekiem" - nogrimušiem kuģiem. Numur viens šeit ir kuģis "Zenobija", kuru var aspkatīt arī no tūristu zemūdens laivas "Sadko".
Nikosija - Kipras galvaspilsēta - atrodas pašā salas sirdī.
Pilsētas vecajā daļā ir saglabājušās daudzas senās vēsturiskās celtnes un pieminekļi: Sv. Jāņa Katedrāle ar tās unikālajām freskām; Bizantijas mākslas muzejs ar interesantu svētbilžu kolekciju; cietokšņa siena, ko vēl būvējuši venēcieši XVI gadsimtā, atrestaurētie Famagusta (Amahostosa) vārti un daudz kas cits. Bez tam lielu interesi izraisa arī mūsdienu mākslas valsts galerija un Kipras tautas daiļrades muzejs.
Netālu no Arhibīskapa Pils un Sv. Jāņa baznīcas atrodas, tā saucamā, "zaļā līnija", kas sadala divās daļās: brīvo Kipras Republikas teritoriju un Turcijas okupēto salas ziemeļu daļu.
Apmēram 30 gadu grieķi-kiprieši cīnās par savu zemju atbrīvošanu. Lai gan sabiedrības protesta izpausmes nedeva nekādu ietekmi uz okupantiem, pat tad, kad protesti sākās no turku-kipriešiem. Kipras problēma ir palikusi neatrisināta arī līdz šai dienai, un Nikosija vienīga pilsēta pasaulē, kas sadalīta divās daļās. Vienīgā kipriešu cerība salas apvienošanā ir iestāšanās Eiropas Savienībā, kuras ietvaros salai atkal jākļūst brīvai.
Turklāt 2004.gada 24.aprīlī grieķu kopiena draudzīgi nobalsoja pret salas apvienošanu pēc netaisnīga plāna ("OXI"), ko ieteica ANO ģenerālais sekretārs Kofi Annons. Pasaules sabiedrība, galvenokārt ASV un Lielbritānija, ļoti augstu novērtēja turku - kipriešu pozitīvo atbildi šajā referendumā, un, pateicoties viņu pūlēm, praktiski embargo ir noņemts un starptautiskā salas ziemeļu daļas izolācija.
Mūsdienās Nikosija - tā ir liela pilsēta ar 300 tūkst. iedzīvotāju. Uz galvaspilsētu ir viegli nokļūt no jebkuras Kipras pilsētas, un starptautiskā lidosta Larnakā ir tikai 30 min brauciena attālumā no Nikosijas. Galvaspilsēta šobrīd ir galvenais Kipras tirdzniecības un kultūras centrs.
Tajā atrodas Krievijas Vēstniecība Kiprā, Krievijas Kultūras Centrs, kā arī daudzas milzīgu biznesa kompāniju pārstāvniecības.
Nikosijas centrā, gleznainajā senajā kvartālā, tiek rīkotas dažādas starptautiskās konferences, izstādes un gadatirgi. Neskaitāms daudzums bāru, restorānu, diskotēku, tavernu ar internacionālo mājas virtuvi, kā arī daudz veikaliņu un suvenīru bodīšu atrodas ik uz soļa, un tie ir galvaspilsētas viesu rīcībā.
Katrs īsts tūrists, kas ierodas Kiprā, uzskata par savu pienākumu un goda lietu apmeklēt šo unikālo pilsētu ar tās seno vēsturi.
Kipras unikalitāte
340 dienas gadā spīd saule, arī pārējām 25 dienām ir savi jaukumi.
Noziegumi, vandālisms, apkārtējās vides piesārņojums, sastrēgumi uz ceļiem - tas šeit ir izslēgts.
Deviņdesmit procenti kipriešu runā angļu valodā.
Iztikas minimums ir daudz zemāks Lielbritānijā.
Apģērbs, kas ražots un tiek pārdots Kipras veikalos Richards Shops, BHS, Van Heusen Shirts, Lee Cooper, Lords and Clarks un mēbeles, kas domātas eksportam uz Lielbritāniju, Kiprā maksā krietni lētāk - variet ietaupīt:)
Jūs variet pieprasīt savu pensiju arī uz Kipru.
Likumi ir balstīti uz Britu vienkāršās un skaidrās sistēmas.
Telekomunikāciju sistēmas ir pasaules līmenī. Kompānija Interkom piedāvā milzīgas atpūtas un darba iespējas.
Kiprā ir attīstīta medicīniskās apkalpošanas un apdrošināšanas sistēma.
Kultūras un vēstures mantojums Kiprā ir unikāls - dažas pilsētas un ciemati, kā piemēram Pafosa, visā kopumā ir pasludināti par pasaules cilvēces kultūras mantojumu.
Jūs variet apprecēties Kiprā jau pēc trim dienām, kopš esat šeit ieradušies.
Kipra - Afrodītes - mīlestības un skaistuma dievietes sala.
Kipra - viena no trim vietām uz planētas, kur Jūs variet peldēties un jau pēc stundas slēpot.
Kiprā ir viena no lielākajām krievu kopienām pasaulē.
Kipra ir Eiropas Savienības dalībvalsts, Lielbritānijas Sadraudzības valsts, un tajā pašā laikā pareizticīgo valsts ar stiprām un draudzīgām saiknēm ar Krieviju.
Derīgi padomi
Dārgās viesnīcās, nakts klubos un restorānos labāk ierasties vakartērpos.
Apmeklējot klosterus, baznīcas un tempļus, sievietēm labāk būt apģērbtām svārkos, nevis biksēs, kā arī jābūt ar aizsegtiem pleciem, vīriešiem vienmēr jānēsā garās bikses.
Ir aizliegts fotografēt kara objektus.
Ir aizliegta arheoloģisko vērtību izcelšana no jūras dibena, kā arī to izvešana no Kipras teritorijas bez īpašo valsts dienestu atļaujām.
Kipras viesiem ir jāciena vietējās reliģiskās tradīcijas.